Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Druhy a uplatnění tepelných čerpadel - iClima
steam-1129251_640

Druhy a uplatnění tepelných čerpadel

Využít pro vytápění a ohřev vody tepelné čerpadlo je dobrá a v každém ohledu perspektivní volba. Je prokázáno, že toto řešení je velmi energeticky úsporné a významně minimalizuje náklady na provoz. Jak ale vlastně celý systém funguje a jaké nabízí možnosti? Tepelné čerpadlo pracuje stejně jako chladnička, která odebírá teplo z potravin a tím je ochlazuje. Systém s tepelným čerpadlem funguje stejně, získané teplo z vody, vzduchu nebo ze země je zdrojem energie pro vytápění nebo ohřev vody.

 

Tepelné čerpadlo voda-vzduch

Vnější část tepleného čerpadla je umístěna mimo vaši nemovitost a nasává vzduch, ze kterého odebírá energii. Vnitřní jednotka je umístěna v objektu a zabezpečuje výrobu topné a teplé užitkové vody. Dnešní moderní čerpadla pracují velmi spolehlivě i za nízkých venkovních teplot, při -20 °C dodají topnou vodu 35 °C, a snadno zajistí dostatek teplé vody po celý rok. Při umisťování vnější jednotky doporučujeme zvolit místo s dobrým přístupem vzduchu, aby se ochlazený vzduch nevracel zpět a nevytvářel uzavřenou smyčku, která může snížit efektivitu čerpadla. Čerpadlo voda-vzduch nabízí řadu výhod. Má velmi univerzální použití a velmi příznivý poměr ceny a výkonu. Za silných mrazů může mít ale menší účinnost a vnější jednotka bývá hlučnější.

 

Tepelné čerpadlo země-voda

Tento typ čerpadla pracuje na trochu odlišném principu. Základem celého systému je kolektor umístěný v zemi, ve kterém cirkuluje nemrznoucí směs. Průchodem zemí se směs ohřívá o několik stupňů. Teplá směs putuje do výměníku tepelného čerpadla, který odebere teplo a pošle ochlazenou směs zpět do kolektoru. Tento cyklus se neustále opakuje. Nízkopotenciální energii lze ze země odebírat pomocí horizontálního plošného kolektoru nebo z vertikálního vrtu. Výhodou tohoto řešení je velmi stabilní topný výkon, úspory na energii až 70 %, dlouhodobá životnost a absolutně tichý chod.

Tepelné čerpadlo voda-voda

Pro tento systém je tepelným zdrojem povrchová, podzemní nebo spodní voda. Voda prochází výměníkem tepelného čerpadla, který odebere teplo a opět ji vrací zpět do země. Důležitou podmínkou pro realizaci tohoto řešení, které bývá nejúčinnější, je ale vhodný terén k vybudování soustavy studen. Topný faktor se pohybuje kolem čísla 6, což znamená úsporu až 80 %.

 

Zajímají vás výhody tepelných čerpadel? Kontaktujte nás ještě dnes, vyplňte prosím, nezávazný kontaktní formulář, rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy. Unikátní systém iClima s využitím tepelného čerpadla vám sníží roční náklady na vytápění, ohřev teplé vody a klimatizaci na cenu mobilního tarifu.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme