Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Dotace nejsou jenom zelená úsporám. Nechte si zaplatit iClima z programu Úspory energie! - iClima
pexels-photo-164592

Dotace nejsou jenom zelená úsporám. Nechte si zaplatit iClima z programu Úspory energie!

Přemýšlíte o systému iClima do vaší firmy či výrobního závodu, ale máte obavu z vysoké pořizovací ceny celého systému? Pak se právě vám v brzké době nabídne možnost využít dotační program z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (neboli OPPIK) a získat tak až 50% celkové ceny systému iClima ze strukturálních fondů EU, které pro naši republiku zajišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou Czechinvest. Celková částka přislíbená v programu Úspory energie činí bezmála 20.5 miliardy Kč a spolu s rekordně dlouhou lhůtou podávání žádostí, která potrvá celý rok, je jasné, že má úspora energií v dotační politice ČR a EU velkou prioritu.

Kolik je možné z programu Úspora energie čerpat?

Celkové maximum čerpání z programu Úspory energie činí až 250 milionů korun se spodní hranicí na 500 000 Kč, přičemž celkový objem pořizované částky nesmí přesáhnout nejvýše 50% celkových nákladů na rekonstrukci otopné či elektrické soustavy podniku. Krom přímé dotace na zajištění samotného systému je možné v rámci programu žádat také až o 350 000 Kč na zpracování povinné ekologické studie neboli energetického posudku, který přesně stanoví úsporu energie a srovná stav před zavedením nového systému a po jeho spuštění. Program je otevřen pro podniky všech velikostí, tedy do malých až po ty velké.

Jaké jsou podmínky pro získání dotace?

Přesný seznam podmínek, najdete na webových stránkách operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, nicméně my je můžeme pro naše účely zestručnit do několika základních bodů, které s iClima pohodlně splníte:

  • Dosažená úspora elektrické či tepelné energie 10 – 60% oproti původnímu stavu
  • Co nejvyšší poměr investovaných prostředků vůči snížení emisí CO2 (uvádíme v kg/rok)
  • Kvalitní a přehledná technická a ekonomická dokumentace celého projektu

Hlavním cílem dotačního programu jsou pak firmy všech velikostí zejména ve zpracovatelském průmyslu. Možnosti čerpání jsou ale také otevřené pro společnosti působící v zemědělství, těžbě, vodohospodářství, informačních a komunikačních činnostech, administrativě, vzdělávání, zdravotní a sociální péči a mnoho dalších. Přesný seznam oborů, podporovaných z tohoto operačního programu najdete opět na oficiálních stránkách OPPIK nebo Ministerstva průmyslu a obchodu.

Vyplatí se program Úspora energie pro systém iClima?

Jako každá žádost o čerpání ze strukturálních fondů EU, i v tomto případě je důležité důkladně prostudovat podmínky a připravit podrobnou dokumentaci, jelikož jsou bodovací kritéria, podle kterých se tyto dotace rozdělují, velmi přísná. To ovšem neznamená, že spolupráci se zprostředkovatelem dotací, nebo alokaci odborných lidských zdrojů na získání těchto prostředků, nevyužijete i v případě žádostí o další podporu v rámci jiných programů. Neboli stručně řečeno, žádosti o dotace ze strukturálního fondu nejsou nic jednoduchého a bude vás to stát více než jenom pár víkendů s brožurkami. Nicméně v konečném důsledku se vám účast v daných programech několikanásobně vyplatí.

Nejen, že získáte cenné zkušenosti do další práce se strukturálními fondy, ale také s naší pomocí i kvalitní systém celoročního tepelného komfortu, který vám výrazně sníží náklady na energie a zvýší kvalitu pracovního prostředí pro vás i vaše zaměstnance. Všechny důležité informace k dotačním programům najdete pohodlně online, a tak vám nezbývá než se důkladně připravit a podat žádost o příspěvek. Druhá výzva k podávání žádostí se očekává již v prosinci 2016 a vy se v této souvislosti můžete samozřejmě spolehnout na naši plnou součinnost při poskytování technických podkladů pro korektně zpracovaný projekt. V případě jakýchkoliv vašich dotazů nás prosím kontaktujte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme