Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Co mají společného domy, kanceláře a komerční budovy, které využívají chytrých moderních technologií? - iClima
komercni-budova

Co mají společného domy, kanceláře a komerční budovy, které využívají chytrých moderních technologií?

Při pohledu na některé z nejmodernějších kancelářských a komerčních budov nás obvykle nejvíce zaujme jejich vnější vzhled či vnitřní dispozice, přičemž si málokdy uvědomíme, že neméně důležité jsou u dobře vymyšleného projektu i použité technologie. Jsou to přitom právě zejména moderní budovy v prestižních lokalitách či pro významné nájemce, které jsou často tahouny a inovátory na poli použitých technologií zajišťujících komfort svým obyvatelům. Společným jmenovatelem těchto inovací je pak zejména důraz na inteligentní technologie, přizpůsobení vnitřní ekologie budovy a samozřejmě na obnovitelné zdroje energie a jejich další využití.

Upravená vnitřní ekologie staveb

Každá skutečně moderní stavba má již na začátku svého projektu rozvrženo, jak bude využívána, které plochy budou určeny pro uživatele a obyvatele, které pro technický personál či nejrůznější strojovny. Pokud je takovéto rozvržení provedeno důkladně, pak mají architekti již od začátku k dispozici podrobné mapy energií, které ukazují, na jakých místech a v jakých koncentracích bude nejvíce spotřebovávána teplá i studená voda, a kde bude potřeba nejúčinnější topení. Dalším krokem, který logicky u moderních budov následuje, je pak optimalizace všech rozvodů, aby měli obyvatelé dané budovy co možná nejlepší přístup k daným energiím. Co je však u moderních budov novum, je zejména využití odpadních látek, tedy konkrétně odtoků použité vody či zbytkového tepla z vytápění, a zde právě přichází místo pro skutečné inovace v rámci fungování budov.

Kumulativní využití energií ušetří až 90% spotřeby

Nezřídka se stane, že zajímavý projekt budovy omámí svého návštěvníka např. skleníkem zavlažovaným filtrovanou dešťovou vodou ze střech a ohřívaný zbytkovým teplem, ostatně představte si situaci, kdy během obchodního jednání občerstvíte hosty čerstvou ovocnou šťávou přímo z vašeho tropického ovoce. Spektrum těchto inovací je nepřeberné, a sahá od alternativních zdrojů elektrické energie, přes sofistikované vodohospodářství až po inteligentní řízení tepla a vzduchotechniky, které pracuje v součinnosti s polohou budovy a lokálními zdroji energie. Podobným způsobem se ostatně na takových inovacích podílí i náš systém iClima.

Systém iClima jako nejmodernější řešení vytápění

Přesně pro projekty, které mají ve svém hlavním záměru pohodlí svých uživatelů, ať už se jedná o moderní rodinné domy či kancelářské budovy, je určen náš systém iClima. Základem inovace naší technologie je totiž kombinace chytrého počítačového algoritmu a tepelných čerpadel, které ve spolupráci s kapilárními rozvody zajišťují v daném prostoru optimální teplotu cca 22 stupňů, a to v zásadě po celý rok, čímž je vyřešena i otázka klimatizace v létě. Modularita systému iClima následně umožňuje jeho napojení na prakticky jakýkoliv zdroj energie a zároveň využití jakýchkoliv alternativních zdrojů tepla, jako jsou např. provozní kapaliny, chladicí oleje v přístrojích a další zdroje, ať už přirozeného či vyrobeného tepla. V rámci úspor nákladů máme dokonce zkušenosti i s propojováním více nezávislých zdrojů tepla z několika budov na principu užitečné symbiózy, kdy např. odvod tepla z chlazení provozních olejů slouží zároveň jako doplňkový zdroj tepla pro zbytek provozu.

To jsou ovšem jenom některé ze zajímavých aplikací systému iClima, které předznamenávají budoucnost hospodaření s teplem podle naší devizy – nedovážejme teplo z výroben, ale získejme jej na místě.

Pokud také uvažujete o sofistikovaném a moderním způsobu vytápění, pak nás kontaktujte přes náš nezávazný kontaktní formulář, a my vám rádi podrobně představíme aplikační možnosti našeho systému pro váš projekt.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme