Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Články - iClima

Zajímavé články

Klimatická rovnováha interiéru a její vliv na zdraví obyvatel z pohledu domácností i firem

To, kde denně trávíme čas, významně ovlivňuje náš organismus. Pozitivně nebo naopak negativně na nás působí nejen lidé, se kterými žijeme, kolegové v práci, barvy a celkový vzhled interiéru, ale především také klima a vnitřní prostředí místností a celé budovy. A právě klima interiéru má značný vliv na naše zdraví.

Číst více

Jaké máte možnosti větrání a klimatizace ve svém domě? Chytrá řešení vytváří zdravé a příjemné prostory.

Číst více

Jak a kdy do stavby co nejlépe zakomponovat klimatizaci a topení

Regulace teploty vzduchu hraje významnou roli u každé budovy. Při stavbě máme na výběr z několika systémových řešení. Většinou se jedná o oddělené klimatizační a vytápěcí jednotky. Existuje ale i způsob, jak zahrnout ochlazování i vytápění místnosti do jednoho jediného systému.

Číst více

Průmyslové budovy a energetická náročnost 2017. Opravdu se vás to netýká?

Abychom si hned ze začátku uvedli vše na pravou míru, ujasníme si nejprve, co to vlastně průmyslová budova je. Jedná se o stavbu, která má funkcionalistických charakter. Přesněji forma stavby je zcela podřízena funkci, pro kterou byla postavena. Nejde tedy o žádné designové objekty, nýbrž o budovy, při jejichž stavbě je kladen důraz na jednoduchost, rychlost a nízkou cenu.

Číst více

Evropská komise představuje politiku "Čisté energie pro všechny Evropany"

Okřídlené přísloví tvrdí, že “pokrok nezastavíš”, a tak přesně v dikci toho poučení pokračuje ve své práci i Evropská komise, která na konci minulého roku představila novou koncepci své energetické politiky směrem k veřejnosti v dokumentu nazvaném “Čistá energie pro všechny Evropany”. Obsahem této nové koncepce je zejména zlepšení možností veřejnosti využívat nové ekologické zdroje energie při plánování rozsáhlejší výstavby.

Číst více

Topný faktor. Co se skrývá za tajemnou veličinou?

Čas od času si na našich stránkách můžete přečíst pár technických údajů o tepelných čerpadlech, které fungují jako jádro technologie iClima a při té příležitosti občas zazní pojem tepelné čerpadlo, se kterým se v těsném závěsu pojí i hodnota tzv. Topného faktoru. Ačkoliv může název této vlastnosti čerpadel znít až možná vědecky, jeho vysvětlení není až tak složité.

Číst více

Kotlíkové dotace pro rok 2017. Perspektivy a možnosti výměny zdroje tepla u vás doma

Druhá vlna kotlíkových dotací nám již naplno běží, a tak nastal čas trochu zhodnotit podmínky tohoto populárního dotačního programu spolu s řešeními, které mohou dosáhnout na tyto dotace. V aktuální vlně se očekává výměna až 35 000 kotlů na tuhá paliva, ovšem nově bez nutností realizace tzv. mikroenergetických opatření ze strany majitele nemovitosti, a také bez podpory výstavby kotlů čistě na uhlí,o které nebyl v první vlně příliš zájem.

Číst více

Instalujte do svého domu jeden systém nahrazující tři spotřebiče

Ohřev teplé vody, vytápění i klimatizace se berou jako oddělené samostatné systémy. Jejich fungování má ale společné rysy a dá se propojit do jednoho důmyslného systému pro zajištění vnitřní pohody v domě. Jak tento systém funguje a v jakém momentě ho instalovat do domu?

Číst více

Jak vybrat okna s nejnižší energetickou ztrátovostí

Energeticky úsporný dům nabízející dostatečný komfort nespočívá pouze ve vhodně zvoleném systému vytápění, ale také v izolaci. Patří sem hlavně okna, což jsou citlivá místa pro únik tepla. Jak vybrat vhodný model s nízkými energetickými ztrátami?

Číst více

Proveďte potřebný servis klimatizace ještě před zahájením sezóny

Pomalu už se opět blíží sezóna klimatizace. Její nevhodný servis může vést k celé řadě problémů. Proveďte kontrolu a potřebné výměny s dostatečným předstihem a připravte svůj dům na letní pohodu.

Číst více

Jak vybrat systém pro tepelný komfort do veřejné budovy, aby splňoval standardy?

Stavba a rekonstrukce veřejné budovy je svázána řadou nařízení a standardů, které musí splňovat. V rámci těchto mantinelů musíte vybrat nejvhodnější technologický systém. Ten by měl pomoci nejen se snížením energetické náročnosti, ale měl by se postarat i o snížení nutných nákladů na udržování tepelného komfortu v budově.

Číst více

Jak získat a udržet energii ze slunečního záření? Samotné solární panely nestačí!

Objev solárních panelů znamenal velký milník ve snižování energetické náročnosti budov. Následující kroky s jejich nevhodnou aplikací a snahou o využití jim však dodaly lehce špatnou pověst. Solární panely ale stále představují ideální ekologickou metodu, jak ušetřit na vytápění a podpořit pasivní fungování domu.

Číst více

Víte, jaké negativní dopady na zdraví má špatná klimatizace?

Klimatizace je v mnoha případech prospěšná a pomáhá našemu organismu ulevit si od hrozného letního horka. S blížícím se létem je ale nutné připomenout některé nebezpečné faktory, kvůli kterým může špatně nastavená klimatizace negativně ovlivňovat naše zdraví.

Číst více

Umíte si správně spočítat návratnost investice do topení?

Naši volbu tepelné technologie ovlivňují hlavně ekonomické faktory a zajímá nás, za jak dlouho se nám zvýšená počáteční investice vrátí. Dokážete si správně spočítat návratnost investice a umíte ocenit i další pozitivní faktory moderních systémů?

Číst více

Šetřete energii díky solárnímu ohřevu vody

V každém domě, kde využíváte vlastní zdroj tepla na ohřívání vody, se dá zvolit efektivnější a levnější strategie. Ohřívání vody pomocí solárních panelů je ekologickým a ekonomickým řešením. Je však nezbytné pořádně promyslet detaily a na instalaci nového systému se vrhnou s rozvahou. Vyberte ty správné solární panely a naučte se je použít ve vhodné situaci.

Číst více

Přispějte i vy ke snížení negativních dopadů na životní prostředí. Pomůže volba správného topného systému.

Lidská činnost negativně ovlivňuje životní prostředí a snaha o moderní a komfortní bydlení si vybírá svou daň ve formě zvýšeného množství skleníkových plynů a větší znečištění ovzduší. Asi každý z nás tuší, že roli v tom hrajeme všichni. Na vině nejsou pouze velké továrny, ale i všechny domácnosti, které využívají neekologické způsoby vytápění.

Číst více

Kdy myslet na plánování topení a klimatizace při stavbě domu

Takové detaily, jako je topení nebo klimatizace jsou často při stavbě domu zasunuty do pozadí a začínají se řešit často až příliš pozdě. Přitom díky využití jednoduchých přizpůsobení a včasné instalaci správného systému můžete výrazně ušetřit a vytvořit si příjemné komfortní prostředí uvnitř domu.

Číst více

Reportáž: Instalace systému iClima v rehabilitačním centru Kladruby

Záznam reportáže Českého rozhlasu z Kladrub kde právě dochází k dokončování 3 vlny instalace systému kapilárního topení a chlazení v místním rehabilitačním centru.

Číst více

Jak snížit zdravotní rizika při topení a získat zdravější domácí prostředí

Zdravé domácí prostředí je důležité z mnoha důvodů. Doma trávíme mnoho času a pro pozitivní ovlivnění naší kondice je dobré, pokud má náš byt to správné vybavení pro zajištění optimálních a zdraví nezávadných podmínek. Problém s nevyhovujícím vnitřním prostředím často trápí alergiky a citlivé osoby.

Číst více

Vyznejte se v tepelných čerpadlech. Jaké bude nejlepší právě pro vás?

Tepelná čerpadla se poslední dobou často umisťují do moderních budov. Při správném použití nabízí řadu výhod. Je však velmi důležité správně zkombinovat konkrétní prostor s volbou typy tepelného čerpadla.

Číst více

S inteligentním ovládáním topení zaplatíte ještě méně. Jak to funguje?

Netopíte zbytečně moc a často? Odpověď na tuto otázku je často překvapivá a díky špatnému rozvržení vytápění během dne, ale i při delším časovém horizontu si často zbytečně zvyšujeme náklady na topení. Neplaťte zbytečně a zkuste vytápění regulovat pomocí chytrých technologií.

Číst více

Jedinečná technologie kapilárního topení je efektivnější, levnější a komfortní

Systém iClima je popisován jako kapilární. Co to ale znamená? V podstatě se za tímto konceptem skrývá poměrně jednoduchá myšlenka s výborným praktickým provedením, kdy na sebe výsledky nedají dlouho čekat. Rovnoměrné rozložení energie pro topení, ale i chlazení místnosti je revolučním systémem s mnoha výhodami a zdravotními benefity.

Číst více

Jednoduchý návod, jak reálně ušetřit za vytápění

Ceny za energie jsou stále vyšší a mohlo by se zdát, že způsobů, jak skutečně ušetřit, ubývá. Náklady na topení ale rozhodně není položka v rozpočtu, se kterou se musíte smířit. Právě naopak. Správným postupem a chytrými řešeními je možné výrazně snížit účet za energie. A nejen, že ušetříte, ale uděláte i něco pro životní prostředí v rámci snížení své ekologické stopy.

Číst více

Technologie nízkoteplotního vytápění ve světě

Ač by se v prvním okamžiku mohlo zdát, že nabídka unikátních patentů v oblasti vytápění vlažnou vodou bude nepřeberná, není to tak docela pravda. Je patrné, že přes snahu mnoha výrobců o nalezení ideálního poměru mezi dodanou a vyrobenou energií, mezi ekologií a velkými výrobními komplexy, máme stále ve světě obnovitelné a šetrné tepelné energie značné rezervy.

Číst více

Srovnání nákladů na topnou sezonu u konvenčních i moderních typů vytápění

Jak se zdá, tak v nižších polohách naší země už teploty začínají ohlašovat příchod jara, proto si můžeme dovolit první lehké bilancování, co se týče nákladů na topnou sezonu v rodinném domě oproti podobné stavbě se systémem iClima. Výsledky pravidelného čtenáře našeho webu pravděpodobně příliš nepřekvapí.

Číst více

Rozhovor s panem Michalem Rybářem

Rozhovor s panem Michalem Rybářem, filantropem a vynálezcem systému iClima na téma trendy v energetice a inovace systému iClima.

Číst více

Jak bojovat s přetopeností pasivních domů?

Přemýšlíte o novém pasivním domě? Chystáte se tepelně izolovat váš stávající dům? Hledáte informace pro i proti? O všech těchto tématech bylo mnoho napsáno a redaktoři placení firmami vždy "jednoznačně doporučují a logicky argumentují". Každá mince má však i druhou stranu, která také platí.

Číst více

Řízení a údržba topení z pohledu správy budov

Pokud se k otázce topení vyjadřujeme z pozice člověka zodpovědného za správu dané budovy, nebo jak dnes moderně říkáme tzv. facility managementu, hovoříme zpravidla nikoliv pouze o topení jako takovém, ale o tzv. komplexu HVAC (zkratka složená z anglických slov heating, ventilation a air conditioning).

Číst více

Topení v souvislostech, aneb kdy nejednodušší způsob nemusí být nejlevnější

Pravidelní čtenáři našeho blogu již vědí, že topení a chlazení interiéru dnes není jenom o instalaci kotle či klimatizační jednotky, ale o komplexní rozvaze, jakým způsobem zacházet s energetickou a tepelnou rovnováhou v rámci daného interiéru.

Číst více

iClima jako základní chladící systém pro datová centra

Systém iClima je k dispozici pro nejrůznější obory lidské činnosti již více než 5 let a za tu dobu posloužil nejenom ve velkém množství rodinných domů, ale také v některých penzionech, hotelech, ale i budovách veřejného zdraví, jako je např. Rehabilitační ústav v Kladrubech.

Číst více

Smogová situace v ČR opět není příznivá. Existují dlouhodobá řešení ekologického vytápění?

Ačkoliv se tato zpráva neobjevuje v médiích příliš často, přesto stačí jeden pohled na aktuální mapu kvality vzduchu na portálu ČHMÚ, aby bylo jasné, že aktuální smogová situace je nejen v zásadě nepříznivá, ale nebojme se říci téměř katastrofální.

Číst více

Nové video o fungování systému iClima

Jak jste se již určitě při vašem pohybu na internetu mohli přesvědčit, nejen fotografiemi a textem živ je moderní uživatel, proto jsme se rozhodli začít pro vás připravovat i video spoty, ve kterých vám budeme představovat nejenom systém iClima jako takový, ale vysvětlíme vám názornou formou i některé jeho aplikace, souvislosti a možnosti, jak naši technologii využívat. Časem se jistě podíváme i do našich vývojových laboratoří, montážních a servisních pracovišť, k zákazníkům i našim spolupracovníkům.

Číst více

Partnerský program systému iClima - jste architekt, stavař nebo developer? Získejte unikátní systém topení za super cenu

V dnešní době se zaměstnanci a vedoucí architektonických kanceláří a stavebních firem stále častěji setkávají s požadavkem na projektování a realizaci domů, ve kterých budou zavedené nejrůznější technologické či stavební inovace. Lidé si do svých příbytků poptávají inteligentní řízení, první spotřebiče a systémy z kategorie „internet věcí“ a samozřejmě také energetické systémy na bázi obnovitelných zdrojů.

Číst více

Zima na severu Evropy - jak topí skandinávské země a jak se inspirovat pro naše zeměpisné šířky

Málokde v Evropě najdete tak studené zimy, jako ve Skandinávii, a tak není divu, že obyvatelům těchto zemí leží tepelná pohoda velmi na srdci. Technologie tepelného komfortu, vytápění a izolace, které přicházejí z těchto zemí se mohou pyšnit vysokou kvalitou, účinností a zejména pak důmyslnými konstrukčními inovacemi. Nejen z těchto důvodů se proto podívejme, jak mohou tyto země inspirovat i nás v ČR co se týče dostupného, ale ekologicky šetrného tepla, a to nejenom v zimních měsících.

Číst více

Rekonstrukce historické budovy - i moderní technologie mají své místo v památkově chráněných objektech

Vlastnit historickou památku může být nejenom úžasná zkušenost a potěšení z krásy, kterou nám tu zanechali předkové, ale také zdroj nečekaných starostí a samozřejmě výdajů. Existují samozřejmě rozdíly v tom, kdy si někdo dobrovolně pořídí ruinu staré tvrze nebo historické hospodářské stavení, se kterým má své plány, nebo se čirou náhodou dostane do režimu památkové ochrany nastěhováním se do hezkého postaršího domu v centru města. V obou případech ovšem platí zákon o památkové péči, podle kterého je v případě oprav či rekonstrukcí dané nemovitosti postupovat šetrně a ohleduplně k historickému dědictví.

Číst více

Topná sezóna ve veřejných a průmyslových objektech. Opravdu to nejde levněji a pohodlněji?

Teploty se už nějakou tu dobu drží u nuly, a tak je topení nutností i v provozech, které se vyznačují jinak spíše vyšší teplotou interiéru. Je nám jasné, že začátek topné sezóny nesou s drobnou nelibostí hlavně pracovníci zodpovědní za kontrolu nákladů provozu, a opět už vyhlíží její konec s dotazem, tak kolik letos zase protopíme? Přitom zajištění tepelného komfortu ve veřejné budově či výrobní hale nemusí být až zase tak složité, i když taková aktivita nepochybně vyžaduje důkladnější rozvahu, co se týče hospodaření s energiemi.

Číst více

Systém iClima Lite - ekonomičtější varianta pro efektivní úsporu

Během letošního roku se od vás, klientů a potenciálních zákazníků systému iClima stále častěji objevovaly dotazy na možnost levnější varianty systému iClima, kde by nemuselo být zahrnuto nákladnější tepelné čerpadlo. Letošní podzim a zima se tak stal obdobím, kdy vás konečně můžeme informovat o zavedení nového systému iClima v jeho Lite, tedy lehčí a ekonomičtější verzi. Nové zpracování unikátního systému iClima může být nyní použito i v takových projektech, které dosud, zejména z důvodu omezeného rozpočtu, nebyly pro plnou instalaci systému iClima vhodné.

Číst více

Zapouzdření potrubí, jak minimalizovat tepelné ztráty z rozvodů?

Uvažujte využít pro vaše stavební projekty unikátní systém iClima, který využívá moderní tepelná čerpadla s vysokým topným faktorem? Zajímává vás nízkoenergetický systém, jenž zredukoval provozní náklady na minimum? Pojďme se zaměřit na důležité detaily, ke kterým patří i správné zapouzdření rozvodů a patřičná izolace kapilární sítě.

Číst více

Technologie a ekologie. I v komerčních objektech to jde komfortně a ekologicky!

Tepelná čerpadla byla širokou veřejností dosud vnímána jako chytré řešení, které s minimálními náklady spolehlivě funguje pro vytápění a ohřev teplé vody v novostavbách, rekonstruovaných a zateplených domech či v rodinných domech. Dnes tepelná čerpadla, díky svým unikátním vlastnostem, nacházejí stále širší uplatnění, a jsou stále žádanějším řešením i pro komerční objekty.

Číst více

Využití menších tepelných čerpadel aneb začněte pozvolna s čistou energií

Chválu na tepelná čerpadla je dnes slyšet ze všech stran a jsou doporučována pro realizaci projektů celou řadou odborníků. Přinášejí úsporu, nabízejí ekologický provoz a mají všestranné využití. Tepelná čerpadla mohou jak vytápět, chladit ale i samozřejmě ohřívat vodu.

Číst více

Půda je neomezený a čistý zdroj energie aneb váš pozemek není jenom zahrada

Uvažujete využít pro vytápění, ohřev teplé vody či klimatizaci vašeho domu tepelné čerpadlo? Máte zahradu nebo studnu, kterou můžete za tímto účelem použít? Pojďme se podívat jak takové tepelné čerpadlo funguje a jaké výhody vám může nabídnout.

Číst více

Moderní hospodaření s teplou vodou v komerčních a průmyslových objektech

Částka za energie pro zajištění provozu komerčních a průmyslových objektů se stává stále významnější položkou v účetnictví každé firmy. Bude z ní noční můra nebo se dá nějakým způsobem ponížit? Existuje zde nějaké řešení? Vedle, dnes již běžného snižování tepelných ztrát budov, se do popředí zájmu podnikatelů dostává i spotřeba energie, která je nutná na zajištění tepla, přípravu teplé vody a klimatizaci.

Číst více

Druhy a uplatnění tepelných čerpadel

Využít pro vytápění a ohřev vody tepelné čerpadlo je dobrá a v každém ohledu perspektivní volba. Je prokázáno, že toto řešení je velmi energeticky úsporné a významně minimalizuje náklady na provoz. Jak ale vlastně celý systém funguje a jaké nabízí možnosti? Tepelné čerpadlo pracuje stejně jako chladnička, která odebírá teplo z potravin a tím je ochlazuje.

Číst více

Solární energie - účinnost solárních panelů na výrobu elektřiny a tepla

Když se nenápadně projedete po našich vesnicích či příměstských aglomeracích tvořených rodinnými domky, jen těžko byste našli nějaký dům, který by neměl na střeše solární kolektor či fotovoltaický panel.

Číst více

Ekologické technologie přípravy TUV - solární panely, zemní vrty a tepelná čerpadla

Během posledních patnácti let nastala ve vytápění a přípravě teplé vody doslova revoluce. Se zdražováním energií a zvyšující se oblibou ekologických systémů, se začala stále více používat tepelná čerpadla, solární panely a řada dalších systémů, které dříve byly na okraji pozornosti.

Číst více

Zásobník tepla, jak na jeho instalaci a koordinaci s tepelným čerpadlem

Použití zásobníku tepla v kombinaci s tepelným čerpadlem navyšuje uživatelský komfort celého systému. Výhody jsou nesporné a byly již uvedeny v celé řadě odborných i populárních článků. Záleží ale především na potřebách a požadavcích každé domácnosti.

Číst více

Tepelná čerpadla I - princip a historie užitečného vynálezu

V dnešní době jsou tepelná čerpadla již oblíbeným a stále žádanějším zdrojem tepla. Mají velmi nízké provozní náklady, a také počáteční investice se stále snižují. Návratnost vložených finančních prostředků je dnes cca 4 roky. Dalším argumentem, který hovoří pro tepelné čerpadla jsou i ekologické aspekty a jejich šetrnost k přírodě.

Číst více

Novinky v oblasti tepelných čerpadel - nižší nákladovost a snadnější výběr

Co přinesl rok 2016 nového ve světě tepelných čerpadel? Jaké se chystají akce, které se týkají vytápění a úspor energií? Co je nového v Asociaci pro využití tepelných čerpadel? Pojďme se vydat do světa obnovitelných zdrojů.

Číst více

Dotace nejsou jenom zelená úsporám. Nechte si zaplatit iClima z programu Úspory energie!

Přemýšlíte o systému iClima do vaší firmy či výrobního závodu, ale máte obavu z vysoké pořizovací ceny celého systému? Pak se právě vám v brzké době nabídne možnost využít dotační program z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Číst více

Hrubá stavba před vymrznutím a co nás čeká na jaře?

Stavíte svůj vysněný domek a pro tento rok vás čeká už jenom vymrznutí hrubé stavby? Pak máte až do jara chvilku na oddech, kdy je ideální připravit všechny nezbytné podklady pro práce, které vám začnou na přelomu února a března, tedy samozřejmě, pokud máte v úmyslu již příští rok bydlet ve svém domě.

Číst více

Okna, rámy a úspory nákladů za teplo. Jak vybrat komfortní a dostupnou variantu?

Pokud se podíváme na podmínky úsporného a přitom komfortního domu, pak samozřejmě zjistíme, že hlavní důraz leží v otopném systému, ovšem stejně, jako se Sherlock Holmes často neobešel bez doktora Watsona, tak má sebelepší systém velmi těžkou práci, pokud se ke kvalitní technologii nepřidají dobře izolující okna.

Číst více

Pět tipů na přípravu na novou topnou sezonu

Před každou topnou sezonou je vhodné připravit vaši domácnost na nový provoz, tedy provoz se zapnutým topením. Někdy je to otázka několika minut, v jiných případech jde ovšem o záležitost na celé hodiny a dny.

Číst více

Sezona klimatizací skončila – čas na jejich pravidelný servis

Přicházející podzimní a zimní měsíce jsou totiž ideální dobou na servis klimatizačních jednotek, a to jak těch v domácnostech, tak i těch automobilových.

Číst více

Časný podzim v pasivních domech. Jak se vyhnout chladnému interiéru?

Často se při rozhovoru s majiteli pasivních domů setkáte s tvrzením, že naučit se správně ovládat takový dům není dost dobře možné, protože dříve, než se vám to podaří, se takový dům naučí ovládat vás, tedy jeho obyvatele.

Číst více

Půl roku do přísnějších pravidel energetické spotřeby budov. Jak se nejlépe připravit?

Pravidelní čtenáři našeho blogu určitě vědí, že velmi pečlivě sledujeme nově platící směrnici EU s požadavkem na stavbu všech nových budov v režimu s tzv. téměř nulovou spotřebou.

Číst více

Tepelné čerpadlo voda - voda. Proč se snažit zrovna o tuto technologii?

Pokud se pro účely získávání tepla pro chatu, chalupu, rodinný dům, sídlo firmy nebo výrobní závod zabýváte myšlenkou tepelného čerpadla, můžeme vám srdečně gratulovat, protože se evidentně snažíte přemýšlet jak o úsporách za energie, tak i o ochraně životního prostředí, která představuje také velmi důležitou investici v rámci kultury našeho života.

Číst více

iClima v komerčním provozu. Konkrétní způsoby úspor a výhled do budoucna

Pokud rozvažujeme o systému iClima v celé jeho komplexnosti, velmi brzy zjistíme, že tento způsob vytápění a chlazení není určen výhradně pro domácnosti, ale má i své široké aplikace v průmyslovém použití.

Číst více

Proberte se svým architektem nejvýhodnější systém, který bude udržovat tepelnou pohodu ve vašem novém domě

Vytápění domácnosti, ohřev vody či klimatizace jsou přesně ta zařízení domácnosti, která se vyplatí řešit ještě před samotnou stavbou domu. Bohužel je běžným jevem, že někteří majitelé domů nechávají tyto záležitosti až na závěr či minimálně po hrubé stavbě.

Číst více

Co mají společného domy, kanceláře a komerční budovy, které využívají chytrých moderních technologií?

Při pohledu na některé z nejmodernějších kancelářských a komerčních budov nás obvykle nejvíce zaujme jejich vnější vzhled či vnitřní dispozice, přičemž si málokdy uvědomíme, že neméně důležité jsou u dobře vymyšleného projektu i použité technologie.

Číst více

Proč není výhodnější mít pro vytápění, ohřev teplé vody a klimatizaci tři spotřebiče, ale jeden ucelený systém tepelného komfortu?

Při plánování systémů dodávek tepla či udržování tepelné pohody interiéru si dnes můžeme vybrat doslova z desítek možných řešení a technologií. Málokdy se ale ovšem snažíme zkombinovat všechny dostupné možnosti do jednoho uceleného řešení, ač má taková holistická koncepce také značné množství výhod.

Číst více

Jaké jsou nyní trendy ve světě při stavbě nových obytných domů?

Situace na realitním a developerském trhu zdá se přeje novým projektům, což většina odborníků připisuje nižším cenám ropy a elektřiny. Není tedy nic zvláštního, že i v Čechách a na Moravě vidíme nové a nové projekty obytných komplexů, které se svým způsobem snaží o inovace či jiné pojetí klasického bydlení.

Číst více

V čem je systém iClima unikátní a proč je dobrou investicí do budoucnosti?

O systému iClima jste se mohli dočíst již mnohé, nicméně bychom vám přesto rádi stručně shrnuli, proč je systém iClima unikátní a proč je dobré o něm uvažovat z hlediska budoucnosti vašeho bydlení.

Číst více

Estetické řešení topení a chlazení. Jak na to?

Potrpíte si na originální design? Lákají vás moderní čisté tvary? Přemýšlíte, jak sladit váš vysněný design s radiátory topení a panely klimatizace? Že klasické radiátory a nevzhledné klimatizace neuspokojí váš estetický cit? Pojďme se podívat na některé možnosti.

Číst více

Návod, jak co nejlépe vypočítat ekonomickou návratnost investice do úsporného systému iClima

Když se rozhodujete o novém systému, který by měl vytápět, vyrábět teplou vodu a klimatizovat váš dům, je dobré uvažovat v dlouhodobém časovém horizontu a vzhledem ke stále se navyšujícím cenám za energie zvolit takový, který nabízí ty nejnižší provozní náklady.

Číst více

Nečekané výhody stavby s chytrými technologiemi

Moderní stavba už dávno nejsou jen cihly, písek, vápno a cement. Ke slovu přichází moderní technologie. Ty nejenže zrychlily stavbu, ale šetří i náklady za energie, které v budoucnu vynaložíte na provoz vašeho domu. Pojďme se na některé technologie podívat.

Číst více

Rekonstrukce komerčního objektu a jeho zhodnocení v dlouhodobém časovém horizontu

Je až s podivem, že je v České republice celá řada nevyužitých nemovitostí, které léta a léta chátrají. Navíc jsou často na atraktivních místech. Za poslední léta se ale situace dala do pohybu a vznikají v mnoha ohledech unikátní stavby, které slibují kvalitní investici do budoucnosti.

Číst více

Fungování kapilárních rohoží a na co vše se používají

Kapilární rohože zajišťují rychlý přenos tepla i chladu a jsou oblíbeným řešením investorů, a to jak v komerční sféře, tak v soukromém sektoru. Prozíravé majitele nemovitostí, kteří uvažují v dlouhodobém časovém horizontu, vede k využívání kapilárních rohoží především jejich bezúdržbovost, vysoká funkčnost a nízké provozní náklady...

Číst více

Tepelné čerpadlo, topný faktor a další tajemství moderního vytápění domu

Energie je všude kolem nás. Stačí ji jen umět využít a nasměrovat správným směrem. Za dvacet jedna let vývoje a testování v praxi jsme vytvořili unikátní systém, který řeší komplexně vytápění, ohřev teplé vody a klimatizaci, a to s minimálními provozními náklady.

Číst více

Pozor na zdravotní rizika u klimatizace. Poradíme, jak dosáhnout příjemného klimatu bez nachlazení

Klimatizace je dobrý sluha, ale také zlý pán. Na jednu stranu sice nabízí opojné chladné prostředí, které oceníte především v teplých letních měsících, na stranu druhou vystavuje organismus značnému teplotnímu šoku, o prachu a plísních nemluvě.

Číst více

Mezi TOP 10 manažery ČR je ředitel RÚ Kladruby Josef Hendrych

Vyhlášený Rehabilitační ústav v Kladrubech, ve kterém je mj. nainstalován systém iClima, si do své sbírky úspěchů může přidat další ocenění. Skleněná pyramida symbolizující hierarchii, která vede až k vrchním manažerským postům, nebude prvním oceněním, které ředitel tohoto ústavu získal...

Číst více

Dotace na smog? Některé motivační programy aktivně podporují znečišťování ovzduší

Co nabízejí motivační programy, komu jsou určeny a co je jejich cílem? Týkají se dotační programy právě vás? A jak velkou dotaci můžete získat? Další otázkou je, jak je celý systém postaven a zdali skutečně výše dotace motivuje k nejlepšímu řešení, které je perspektivní z dlouhodobého ekologického hlediska?

Číst více

Jak na příliš hlučná čerpadla? Základem je kvalitní technologie

Rozhodli jste se využít tepelné čerpadlo pro topení a ohřev vody ve vašem domě? Lákají vás nízké provozní náklady celého systému? Stojíte na straně přírody? Má systém s tepelným čerpadlem nějaké nevýhody? A jak vlastně vypadá ideální řešení? Pojďme se podívat na jeden z největších mýtů o tepelných čerpadlech.

Číst více

Teplé léto pro správnou funkci solárních panelů nestačí aneb 5 tipů na připojení tepelného zásobníku.

Solární kolektory patří mezi odborníky i laiky k velmi často diskutovaným tématům. Přinášejí úsporu, jsou ekologické, zcela tiché, čerpají energii ze svého okolí, prakticky nevyžadují žádnou obsluhu, přispívají k nezávislosti lidí na globálním systému a navíc, mají vysokou provozní spolehlivost.

Číst více

Dotace na kotle a tepelná čerpadla přehledně aneb na co vše lze žádat?

Česká republika i Evropská unie nabízejí řadu dotací, které mají za úkol motivovat k moderním, dlouhodobě perspektivním řešením vytápění a chlazení objektů. Chystáte se na stavbu nového domu, chalupy či chaty? Uvažujete o inovaci systému vytápění a ohřevu vody? Budete měnit starý kotel za nový?

Číst více

Tepelné čerpadlo pro dům i chatu? Co zvážit než se pustíte do jeho pořízení?

Uvažujete ve vašem domě o novém topení? Přemýšlíte, jaký systém zvolit? Dáváte přednost perspektivním moderním technologiím, které obstojí i v dlouhodobém časovém horizontu? Hlídáte si důsledně provozní náklady? Je zde řada otázek, na které nyní zkusíme najít odpovědi. Aby vaše rozhodnutí bylo správné, budete muset vše v klidu promyslet, zvážit všechny aspekty a získat kvalitní informace.

Číst více

Obnovitelná energie jako zdroj úspor i čistšího prostředí – příspěvek iClima na konferenci Energetické dny 2016

Dnes vám přinášíme náš příspěvek z konference Energetické fórum & Teplárenské dny 2016, na které jsme mluvili o energetické nenáročnosti, unikátním spojení technologií a úsporách, které přináší náš systém tepelné pohody iClima.

Číst více

Rekonstruujete či otevíráte školu nebo jinou veřejnou budovu? Promýšlíme teplotní komfort v souvislostech

Při rekonstruování a stavbě veřejných budov je nutné brát v potaz množství nařízení, ke kterým se od letošního roku přidává pravidlo o energetické spotřebě budov, které začátkem nového milénia přijala Evropská Unie, a které bude vstupovat v účinnost během přechodného období mezi léty 2016 a 2020.

Číst více

Jak ušetřit za teplo v průmyslových objektech? Zkuste systém iClima!

Vytápění průmyslových objektů, resp. udržování teplotního komfortu v nich, je velmi často samostatný úkol, na který mají jednotlivé společnosti, které se zabývají instalací tepelných systémů, specializovaná oddělení a technologie.

Číst více

3 nejčastější zdravotní rizka přetopených domácností – poradíme, jak se jich zbavit

V souvislosti s aktuálním klimatem se nás sice problém přetopených místností sice příliš netýká, nicméně je vhodné si před nástupem další topné sezóny připomenout závažná rizika přetopených domácností, což je bohužel jev, který se v našich zemích vyskytuje poměrně často, zejména v zimních měsících.

Číst více

Filtry u domácí klimatizace. Proč, jak a kdy je nutné je měnit

Klimatizace je obecně zdrojem nejen vysokého účtu za spotřebovanou elektrickou energii, ale také všemožných choroboplodných zárodků, plísní a roztočů, kteří se usazují hlavně na výparníku klimatizace či na zanesených filtrech, jak v předfiltraci, tak i v dalších stupních. Proto jsme se rozhodli sepsat pro vás několik doporučení, jak často měnit filtry v klimatizaci, abyste mohli minimalizovat vysoké náklady či zdravotní rizika, která vaše klimatizace může způsobovat.

Číst více

Zdravotní rizika klimatizací přehledně aneb tohle doma nechcete

V tomto článku upozorňujeme na hlavní zdravotní rizika, která při používání klimatizace mohou nastat, a která pravidelně pomáhají rozšířit letní chřipkové a virové epidemie. Pokud se například pohybujete v kolektivu či na místě, kde se klimatizace používají, snažte se na takovou situaci dobře připravit a raději si na takové místo vezměte teplejší oblečení, i když je venku vysoko nad 20 stupni.

Číst více

Jak řešit podlahové topení při nedostatečné stavební výšce?

Při projektování rodinných domů se bohužel velmi často zapomíná na případné podlahové vytápění, a tak existuje množství firem, které musí odmítat potenciální zákazníky, kteří nemají ve svých interiérech dostatek prostoru, aby takové topení bylo možné instalovat. Problém bývá velmi často v tzv. nedostatečné stavební výšce, kdy je rozdíl mezi stropem a finální podlahovou krytinou výrazně menší než 2,6 metru, jak nařizují stavební normy.

Číst více

Nová hala univerzity v Häme ukazuje, že iClima jde správným směrem

Před několika dny jsme zaregistrovali článek na webu tzb.info pojednávající o stavbě nové haly Univerzity aplikovaných věd ve finském Häme a nás na něm velmi těší, že potvrzuje námi navrhované koncepce při rozvaze o energetické spotřebě budov.

Číst více

Otestovali jsme iClima na náhodném vzorku. Jak hodnotí systém iClima lidé, kteří jej neznají?

Rozhodli jsme se pro menší experiment a pozvali zástupce běžné veřejnosti do naší výrobny v Zápech, která je celá teplotně obhospodařována systémem iClima, aby nám zkusili popsat pocit ze systému iClima svými slovy.

Číst více

Rekuperační větrání může snížit kvalitu života v domě aneb starosti majitelů pasivních staveb

Klíčovou součástí konstrukce pasivního domu je kromě velmi výrazné tepelné obálky také tzv. rekuperační větrání. Tento systém výměny vzduchu v interiéru představuje aktuálně nejpoužívanější způsob výměny vzduchu v pasivním domě, u kterého nehrozí velké tepelné ztráty, jako v případě klasického větrání.

Číst více

Evropská unie připravila revoluci ve vytápění veřejných budov. Jsme na ni připraveni?

Nová směrnice s názvem Energy Performance of Buildings si klade za cíl výrazně snížit energetickou náročnost, tedy množství spotřebované provozní energie u většiny budov, a to do roku 2020.

Číst více

Jak si vede iClima při větších mrazech?

Často zaznívá ze strany zákazníků iClima dotaz, jak účinně funguje náš systém při vyšších mrazech, resp. hlubších mrazech, kdy nám teploměr výhružně klesne pod -10 stupňů a okna se zatáhnou úchvatnou mozaikou ledových vzorů.

Číst více

Chcete zdravý domov bez kompromisů? Pak potřebujete unikátní technologické řešení

Při zvažování možností bezpečného domova se většinou dostaneme k běžným ukazatelům jako je nezávadnost povrchů, nátěrových hmot, někdy konstrukčních prvků domu, jeho energetická spotřeba a čistota zdrojů vody.

Číst více

Projekty domů se systémem iClima. Trvalý komfort a minimální náklady

Pracujete jako architekt, projektant nebo stavebník? Sestavujete či realizujete projekty klientům, kteří mají zájem o moderní technologie a vysoké úspory energií?

Číst více

5 největších zdravotních rizik pasivních domů

Možná jste si už v našich předchozích článcích všimli, že považujeme konstrukci pasivních domů z technologického i zdravotního hlediska za problematickou.

Číst více

Systém iClima se představí na odborné konferenci „Energetické fórum & Teplárenské dny“

Několik let poctivého zkoušení a vylepšování našeho systému iClima nás přesvědčilo o jedné věci, a sice, že náš systém nejenom, že spolehlivě funguje, ale má i různá další využití, která průběžně testujeme, a která mohou inspirovat i klienty z průmyslové sféry.

Číst více

Znečištění ovzduší a skleníkové plyny? Systém iClima řeší obojí!

Jako každý rok i letos jsme si v našich médiích mohli přečíst nespočet reportáží o vyhlášené smogové situaci doma i v zahraničí, o omezení vycházek, průmyslové výroby i výzev k minimalizaci automobilové dopravy.

Číst více

Úspory v Rehabilitačním ústavu Kladruby – máme první odhady

Jak jsme slíbili, přinášíme vám konečně první odhady celkových úspor systému iClima v ostrém a náročném provozu v RÚ Kladruby.

Číst více

Na návštěvě u zákazníka – iClima v rodinném domě

V našem pravidelném ohlédnutí za realizovanými zakázkami systému iClima jsme navštívili rodinný domek manželů Novákových v Pardubickém kraji. Ti mají poměrně čerstvě za sebou dokončení systému iClima v jejich domě a vyzkoušeli si v něm první léto.

Číst více

Jsou projekty pasivních domů řešením ekologického bydlení? iClima nabízí alternativu

Nejen v souvislosti s přechodem zemí střední Evropy na novou legislativu se v médiích dočteme stále více úvah o možnosti vyřešit energetickou spotřebu domu pomocí konstrukce tzv. pasivního bydlení, nebo též pasivního domu.

Číst více

Společnost iClima hledá obchodní partnery v oblasti architektonických kanceláří a developerů

Je to už několik let, co naše společnost vstoupila na trh s unikátním řešením vytápění a chlazení rodinných domů, penzionů, hotelů, zdravotnických zařízení či výrobních hal a jiných průmyslových objektů.

Číst více

Efektivní tepelné čerpadlo a teplotní spád

Tepelná čerpadla jsou dnes čím dál více používanou technologií pro vytápění rodinných domů, rekreačních objektů i celých průmyslových komplexů, a tak není divu, že se o nich v poslední době hovoří čím dál více.

Číst více

Na návštěvě u zákazníka – systém iClima na vlastní kůži

Je právě krátce před desátou hodinou, když se pomalu přibližujeme k budově rehabilitačního ústavu v Kladrubech. Mezi svátky je tu klid a velmi uvolněná atmosféra, nicméně jsme se na klienty ústavu přišli přesto podívat jen zběžně a popřáli jim vše nejlepší do nového roku, zejména pevné zdraví.

Číst více

Konkrétní čísla: Topení levně se systémem iClima – volba pro domácnost i podnikání

S nástupem zimy mají před sebou firmy i domácnosti období bilancování a to se týká i nás, tedy systému iClima. V posledním čtvrtletí roku 2015 jsme se vám snažili předat co možná nejvíce informací o tom, jak náš systém funguje, v čem spočívají jeho výhody a v čem může být přínosný právě pro vaši domácnost nebo třeba firmu.

Číst více

Nízké pořizovací náklady nebo dlouhodobá úspora? Topení v domě vybírejte chytře

Otázka výběru topení v domě může patřit ke složitějším dilematům při zařizování vašeho rodinného sídla, proto jsme se rozhodli dát Vám pár tipů, jakým způsobem uvažovat, než se rozhodnete pro konkrétní řešení.

Číst více

Inteligentní regulace topení, aneb neplaťte zbytečně

Při fungování topného systému samozřejmě všichni chceme, aby se jeho provoz obešel bez jakýchkoliv zbytečných nákladů a aby nás faktury za topení neděsily už v obálce ve schránce.

Číst více

Ohřev vody pomocí solární energie? Jděte na to chytře a ušetříte desetitisíce

Pokud vlastníte takový dům, kde rozhodujete o zdroji tepla na ohřev teplé užitkové vody, tak jste si určitě promýšleli, jak by se taková věc dala realizovat prostřednictvím solární energie. Je to určitě krok správným směrem.

Číst více

Představujeme kapilární topení. Méně vody = méně nákladů na provoz

Možná jste si na našich stránkách všimli pojmu „topení pomocí kapilár“ nebo „kapilární topná soustava“ a zajímá vás, jak to vlastně funguje. V zásadě se, jako u většiny dobrých a fungujících nápadů, jedná o relativně jednoduchou myšlenku, ke které je ovšem složitější dospět.

Číst více

Rozhovor s představiteli projektu iClima – co nás čeká a proč investovat od iClima?

Položili jsme pár otázek hlavním realizátorům systému iClima a sice přímo jeho tvůrci a vynálezci panu Rybářovi a panu ing. Šámalovi, stavebnímu vedoucímu, který systém iClima přímo instaluje do budov.

Číst více

Srovnáváme topné systémy. Uhlí, plyn, biomasa nebo moderní technologie?

Při rozhodování o tom, jaké vytápění si pořídíme do domu hraje důležitou roli několik faktorů, a mezi přední z nich počítáme pořizovací cenu topného systému, komfort jeho obsluhy, instalaci a celkové roční náklady.

Číst více

Chce ušetřit desítky procent ročně za vytápění? Zkuste systém iClima, který má prokazatelné výsledky!

Máte li vlastní dům nebo jiný objekt, který pravidelně používáte ať už k bydlení nebo do něj pravidelně docházíte, určitě jste si už mnohokrát kladli otázku, jak účinně řešit náklady za topení? Existuje vůbec nějaké řešení, u kterého je možné očekávat nízké provozní náklady, vysokou účinnost, moderní technologie a ekologickou šetrnost?

Číst více

Máte nainstalovaný systém iClima? Dovolte nám provést Vás prvními kroky

Rozhodnout se k jednomu z mnoha nabízených řešení vytápění domácnosti chce kolikrát značné množství odvahy, kdy po probdělých nocí u technické dokumentace s kalkulačkou a metrem konečně vyhlásíte očekávané „Tak to máme“.

Číst více

Znáte zdravotní rizika domácího topení? Poradíme, jak se jim nejlépe vyhnout

V době civilizačních chorob, mezi kterými ve statistikách vyčnívají zejména alergické potíže a chronické onemocnění dýchacích cest, je třeba více než kdy jindy věnovat pozornost prostředí, ve kterém jako lidé žijeme.

Číst více

Jak nejlépe využít tepelné čerpadlo? Při správném zapojení získáte neocenitelného pomocníka

Princip tepelného čerpadla je znám už celé jedno století, přesto se s jeho masivnějším nasazením setkáváme teprve v relativně nedávné době. Může za to několik faktorů z nichž hlavním je klesající energetická náročnost budov a pořizovací cena takových čerpadel.

Číst více

Tepelná pohoda – často opomíjený faktor u systémů vytápění

Když se rozmýšlíme, jaký systém vytápění zvolit, většinou rozvažujeme o spoustě parametrů počínaje pořizovací cenou, přes roční náklady, až po snadnost montáže či servisu.

Číst více

Návratnost investice u topení. Plynový kotel nebo moderní technologie?

Při rozhodování o pořízení konkrétní tepelné technologie se nerozhodujeme pouze podle dopadu na životní prostředí, našeho pohodlí, pořizovací ceny, ale také podle návratnosti vložených nákladů a je to právě přibližně sedmiletý horizont návratnosti, který je jednou z devíz naší technologie iClima.

Číst více

Při stavbě domu myslete na Vaše pohodlí už od začátku a ušetříte značné prostředky za vytápění a chlazení!

Klíčem ke komfortu v domácnosti je zejména tepelná pohoda, optimální proudění vzduchu a vyvážená vlhkost vzduchu.

Číst více

Rozhodujete se pro systém iClima? Pomůže Vám jednoduché srovnání vytápění a klimatizací

Řešíte topení v domě, bytovce nebo třeba ve svém kancelářském nebo hotelovém objektu? Chtěli byste využít moderním ekologický a efektivní systém, ale chybí Vám nějaké srovnání?

Číst více

Jedny náklady za klimatizaci a topení?

Je to jednoduché, stačí snižit náklady na topení a chlazení resp. klimatizování domů v létě (2v1) na méně než desetinu s řešením iClima.

Číst více

Zdravotní aspekty

Měření ČVUT potvrdila stabilitu systému iClima (Infraclima) i při vysokých venkovních teplotách mezi 30-33°C

Číst více

Maximální úspory při vytápění a klimatizování

Technologická revoluce ve způsobu bydlení už neřeší, zda topit elektřinou, uhlím nebo plynem.

Číst více

Zdravé domácí prostředí

Lze ovlivnit délku lidského života? Nepochybně ano a nemusíte rovnou ...

Číst více