Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Chce ušetřit desítky procent ročně za vytápění? Zkuste systém iClima, který má prokazatelné výsledky! - iClima
usetrit

Chce ušetřit desítky procent ročně za vytápění? Zkuste systém iClima, který má prokazatelné výsledky!

Máte li vlastní dům nebo jiný objekt, který pravidelně používáte ať už k bydlení nebo do něj pravidelně docházíte, určitě jste si už mnohokrát kladli otázku, jak účinně řešit náklady za topení? Existuje vůbec nějaké řešení, u kterého je možné očekávat nízké provozní náklady, vysokou účinnost, moderní technologie a ekologickou šetrnost? Je možné se vůbec nějakým způsobem dostat z přímé závislosti na cenách fosilních paliv? Odpovědí na tyto otázky je nově představený systém iClima, který využívá unikátní české patenty a nejnovější technologie k dosažení optimální rovnováhy mezi náklady na vytápění a tepelnou účinností. Systém iClima byl aktuálně instalován v rámci rekonstrukce nové části Rehabilitačního ústavu v Kladrubech a tak se v našem článku můžeme podívat na systém iClima blíže a to včetně příkladů konkrétních úspor nákladů přímo v budově RÚ Kladruby.

Tři pilíře systému iClima

Kdybychom měli systém iClima velmi stručně popsat, pak bychom řekli, že se jedná o komplexní systém výměny tepla, který stojí na třech základních pilířích, a sice tepelných čerpadlech o vysoké účinnosti, kvalitních vakuových solárních panelech, které fungují i v zimních měsících a konečně kapilárních sítích, které díky své hustotě rozvádějí teplo v konstantních hladinách po celém objektu, kde je tento systém nainstalován. Právě skutečnost konstantního šíření tepla má velký vliv na celkové náklady na vytápění. Uvědomme si jednoduchou skutečnost, a sice že každé vyvětrání přetopené místnosti či zvýšení výkonu radiátoru nebo podlahového topení ve studené místnosti s sebou nese značné náklady na dodání velkého množství energie do celé soustavy. Eliminace těchto teplotních výkvyů a navození celkové pohody a zdravého prostředí je tak hlavním úkolem systému iClima a zároveň i skutečností, která přispívá k úsporám nákladů.

Značné úspory nákladů za topení

Pokud se tedy lépe podíváme na situaci RU Kladruby, získáme obraz středně velkého zdravotnického zařízení, které má roční potřebu vytápění na úrovni 71.9 Mwh/ rok a naopak potřebu chlazení ve výši 12.8 Mwh/rok, obojí měřeno ve spotřebě elektrické energie. To už je docela slušný prostor pro úsporu. Po zapojení systému iClima došlo v topné sezóně ke snížení potřeby vytápění o 25% a k úspoře 18 MwH/rok a v létě díky větší efektivitě chladicího systému zase o 4.8 MwH/rok. Pokud toto sečteme a vynásobíme střední cenou elektrické energie 2Kč/KWh dostaneme se na částku celkové úspory 74 100 Kč za rok a to jsou už docela slušné peníze.

Ověřte si sami, jak nám to funguje

Někteří z Vás si možná řeknou, že podle zásady „papír snese všechno“ jsme vám tu představili systém, který sice vypadá dobře, ale jak je to ve skutečnosti? Na to jsme samozřejmě také mysleli a nemusíte být zrovna klienti RÚ Kladruby, abyste se přesvědčili o kvalitách našeho systému, protože se o klimatu na pokojích klientů můžete přesvědčit v reálném čase přes online monitoring systému iClima přímo v budově. Pokud by vás zajímaly další údaje, realizace a postřehy k systému iClima, či byste sami uvažovali o jeho instalaci, stačí se podívat na web iClima.cz a využít nezávazný kontaktní formulář.

Kontakt

+ 420 777 656 400
Po - Pá: 08:00 - 17:00

iClima s.r.o.
Římská 678/26, 120 00 Praha 2
Česká republika

Zdarma naceníme řešení iClima přímo pro váš dům.
Vyplňte formulář a zanechte nám nezávaznou poptávku. Odpovíme vám do 24 hod.

Pokročilý formulář

Při zadání pokročilejších informací vám budeme schopni dát velmi přesné informace již v první odpovědi. (Nepovinné)

*Napište slovy nebo vložte foto domu či projektu pomocí tlačítka níže.

Zanechte nám zde svůj telefon a my Vám zavoláme