Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.iclima.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Často kladené otázky - iClima

Často kladené otázky

1. Jak poznám kam mohu ve stěně zatlouci hřebík?

Existuje jednoduchý trik např. s použitím vodního rozprašovače. Postříkejte stěnu či strop v místě kam chceme vyvrtat díru či zatlouci hřebík a systém při náběhu vytápění nejprve vysuší omítku nad kapilárou a vy tak přesně uvidíte, kudy kapilára vede.

Dále je také možné pomocí předmětu s tupou špičkou (např. šroubovákem) udělat sondu a kapiláru najít. Jakmile znáte polohu dané kapiláry, můžete si přesně najít to správné místo, jelikož rozteč trubiček činí 3 cm.

 

2. Opravdu vedou kapilární sítě ve všech stěnách, stropech a podlahách?

Ano, je to dokonce jedna z klíčových komponent celého systému. Díky plošné instalaci lze naplno využít všech předností vytvoření prostředí iClima k dosažení ideálního teplotního profilu v celém prostoru. To mimo jiné znamená:

Zvýšení topného faktoru tepelných čerpadel nám následně umožní dodávat celou energii od soustavy s vysokou účinností a za minimálních teplotních ztrát.

 

3. V čem je zásadní rozdíl proti podlahovému topení?

Podlahové topení je zařízení, které pracuje na principu ohřívání podlah pomocí relativně silné topné soustavy, resp. pomocí rozvodů s větším průměrem a vody s vyšší teplotou.

Nás systém iClima nejen, že se zaměřuje na podlahy, ale svou kapilární sítí pokrývá stěny i stropy daného objektu, a tak rozmísťuje teplosměnné plochy ve výrazně větším rozsahu. Díky tomu je možné snížit teplotu v kapilárních rozvodech a nechat ji působit nastálo v optimální výši cca 22 stupňů.

Naše topení tedy působí všude, podlahová topení sálají pouze z podlah. Zeptejte se na další rozdíly, odpovíme do 24 hodin. Klikněte zde.

 

4. Exituje vzorec výpočtu ekonomické návratnosti?

Konkrétní návratnost systému závisí na mnoha faktorech:

Můžeme si ale pro zjednodušení stanovit prostou ekonomickou návratnost, která je rovna investičním nákladům děleno výší ročních úspor. Pro správnou interpretaci výsledků je dobré porovnat systém iClima s jiným podobným systémem.

 

5. Jaké jsou zdravotní benefity systému iClima?

Předně nedochází k žádnému víření prachu, rozvoji plísní a jiných organismů na teplotně aktivních konstrukcích.

Díky zajištění minimálního proudění vzduchu, bezprůvanovému vytápění a především chlazení, je prostředí iClima vhodné pro:

Se systémem iClima tak nejen šetříte náklady, ale i vaše zdraví. Více o zdravotních přínosech systému iClima najdete v článku zde.

 

6. Jak vliv má větrání na funkci systému?

Vliv větrání na systém iClima je výrazně menší než u tzv. konvektivních systémů (radiátory). Jelikož u systém iClima probíhá sdílení tepla pomocí sálání, tedy vzduch se ohřívá až druhotně od aktivně nahřívaných povrchů konstrukcí podlahy, stěn a stropů. Větrání v místnosti tedy nepůsobí přímo na tepelnou soustavu (jako v případě např. spirál radiátoru), ale pouze na dané klima.

 

7. Co dělat v případech havárie (např. prasknutí rozvodů)?

Všechny vyráběné rohože jsou testovány na trojnásobek provozního tlaku již při samotné výrobě a jelikož si tyto kapiláry vyrábíme sami, můžeme se za jejich kvalitu zaručit. Pokud by přeci jenom došlo např. k mechanickému poškození kapilár, je daný okruh na sestavě R+S uzavřen a příslušné místo lokálně opraveno. Oprava je většinou provedena zatavením poškozené trubičky pomocí hořáku či pistole.

 

8. Je možné systém financovat pomocí programů zelená úsporám a běžné hypotéky?

Zelená úsporám podporuje pouze komponenty zdrojové části soustavy, tedy tepelné čerpadlo a solární kolektory.

V rámci běžné hypotéky lze systém iClima financovat. Zeptejte se na další info zde.

 

9. Je možné systém iClima instalovat v průběhu rekonstrukce objektu?

Ano, je ovšem nutno počítat také s nahozením nových omítek na stěnách a stropech a též s úpravou podlahy. Také bude nutné provézt výkop na pozemku nemovitosti, kvůli zavedení rozvodů pro tepelné čerpadlo.

 

10. Jaká-y je maximální rozsah/plocha nebo objekt, do kterého je možné systém instalovat?

Zatím nemáme stanoveno žádné omezení. Největší dosud provedené instalace se uskutečnila v multifunkčním objektu v Zápech, a to cca 13 000 m2 na užitné ploše přes 5 000 m2. Systém i tak funguje bez problémů a my doufáme, že naopak v budoucnosti přijdou výzvy na ještě větší plochy a rozsáhlejší projekty.

Mám zájem o více informací